Informacje dla prelegentów

INFORMACJE

Prezentacja powinna być przesłana na adres Koordynatora Projektu
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niepoprawne wyświetlanie prezentacji, jeżeli nie została ona przesłana wcześniej i przygotowana według poniższych wytycznych.

Parametry prezentacji:

  • plik: powerpoint (jeżeli są jakieś specjalne czcionki to należy przesłać je wraz z prezentacją)
  • format: 16:9 – takie mamy ekrany na konferencji.
  • filmy w ppt – najlepiej jeśli będą zagnieżdżone w prezentacji a do tego osobno przesłane (odpowiednio opisane) – aby mogły być wyświetlone w przypadku jakichś problemów z odtworzeniem ich bezpośrednio z ppt.
  • czytelność prezentacji: kontrastowe kolory, duża czcionka, unikamy print screen ze stron www

Zdecydowanie prosimy o nieużywanie prezentacji w pdf, bo podczas ich odtwarzania na zewnętrznym monitorze, nie mamy ani podglądu kolejnych slajdów, ani ich numeracji.

Prosimy o nieumieszczanie hiperłączy w prezentacji – w trakcie realizacji wydarzenia, nie łączymy się z serwerem Państwa firmy, ani Internetem.

Filmy:
Format plików:
– mp4 (ok 15-20 mbps wystarczy),
– mov (kodek HAP, Photojpeg)
Rozdzielczość – najlepiej 1920×1080, 1280×720

Audio:
– .mp3 lub .wav

Grafiki:
– jpeg,
– eps,
Rozdzielczości 1920×1080 (większa i tak nie będzie wyświetlana na ekranach)

Jeżeli chcą Państwo puszczać prezentacje z własnego urządzenia, trzeba poinformować o tym wcześniej organizatora, przekazując szczegóły prezentacji (np: czy jest w prezentacji dźwięk, film) i informacje o urządzeniu (np.marka laptopa, rodzaj wejścia). Należy przyjść na próbę w wyznaczonym przez organizatora terminie .

Czas trwania wystąpienia:
Prosimy trzymać się wyznaczonych ram czasowych. Do Państwa dyspozycji, przed sceną, jest timer odliczający pozostały czas do końca wydarzenia – proszę zwracać na niego uwagę. Po przekroczeniu planowanego czasu organizator zastrzega, że może wyłączyć mikrofon w celu przeprowadzenia kongresu zgodnie z agendą.