Laureaci

Laureaci Modern Retail Awards 2023

LOCAL PRODUCTS – Ogrodnictwo Łukasz Kaminiarz

Ogrodnictwo Łukasz Kaminiarz to Gospodarstwo z 40-letnią tradycją położone w samym sercu Wielkopolski. Przedsiębiorstwo obejmuje obiekty szklarniowe typu Venlo o łącznej powierzchni 25 ha, w których uprawiane są pomidory typu Cherry oraz pomidory na gałązce. Jako partner biznesowy firma odznacza się dużą elastycznością dostaw i konsekwentnie buduje pozycję niezawodnego i rzetelnego dostawcy produktów najwyższej jakości. Gwarantują ją posiadane certyfikaty – Global Gap i GRASP, wdrożony system HACCP oraz certyfikat Top Produkt „Doceń Polskie”. Przedsiębiorstwo pozostaje elastyczne, otwarte na zmiany i dalszy rozwój w trosce o zadowolenie konsumenta.

LOCAL PRODUCTS – MBF

MBF SA to firma rodzinna z tradycjami sadowniczymi od ponad 100 lat, która od 2009 roku zajmuje się także przetwarzaniem owoców i warzyw. Gospodarstwo ma powierzchnię około 100 hektarów. Dysponuje bazą przechowalniczo-produkcyjną o łącznej powierzchni 3 000 m2, gdzie w 16 komorach chłodniczych można przechowywać około 3 000 ton owoców. Firma funkcjonuje zarówno na rynku lokalnym, krajowym, jak i zagranicznych – w Europie wschodniej, zachodniej oraz USA. Odpowiednie stosowanie środków ochrony roślin, jak również profesjonalne nawożenie upraw pozwalają zachować wszelkie standardy związane z wysoką jakością owoców.

LOCAL PRODUCTS – Rajpol właściciel marki POLA

Rajpol Sp. o.o. właściciel marki POLA to lider wśród grup producentów owoców w Polsce. Działająca od ponad 22 lat organizacja liczy 163 udziałowców, którzy z pasją i w oparciu o wieloletnie doświadczenie produkują na łącznej powierzchni ponad 1800 ha 70 tys. ton owoców rocznie. Rajpol dysponuje supernowoczesną infrastrukturą: przechowalniczą i chłodniczą o powierzchni ponad 25 tys. m2, parkiem maszynowym do sortowania i pakowania oraz własnym zapleczem logistycznym i transportowym. Owoce pochodzące z Grupy Rajpol są dostępne w największych sieciach handlowych w Polsce, Europie oraz na rynkach takich, jak Kolumbia, Indie czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

PRODUCT INNOVATION – FOOD – Food Jack

Food Jack to start-up zajmujący się produkcją innowacyjnej zdrowej roślinnej żywności na bazie owocu chlebowca (Jackfruit) – największego na świecie owocu, rosnącego na drzewie! Misją firmy jest wspieranie konsumentów w prowadzeniu zdrowego trybu życia, poprzez dostarczanie im smacznej i zdrowej żywności. Produkty Food Jack stanowią doskonałą alternatywę dla mięsa oraz żywy dowód na to, jak uniwersalnym surowcem jest owoc chlebowca. Firma oferuje smaki wołowiny, kurczaka, a nawet ryb. Trend roślinnych zamienników mięsa przyczynia się nie tylko do pozytywnych zmian w nawykach żywieniowych Polaków, ale także doskonale wpisuje się w ochronę środowiska.

PRODUCT INNOVATION – FOOD – Purella Superfoods

Purella Superfoods to firma, która zadebiutowała na rynku spożywczym w 2016 roku i w ciągu kilku lat stała się jednym z liderów w sektorze zdrowej żywności impulsowej oraz wysokojakościowych produktów z obszaru „superżywności”. Oferując zdrowe przekąski beRAW [BI-RO] czy Purella Superfoods, producent kształtuje świadomość Polaków nie tylko w sferze odżywiania, ale także zdrowego stylu życia. Produktom z logo Purella można zaufać: są w 100% naturalne i dostarczają wyjątkowych wartości odżywczych, czego dowodem są certyfikaty BIO/Organic oraz NON-GMO.

PRODUCT INNOVATION NON-FOOD – STEGU

STEGU sp. z o.o. to firma, która wyznacza trendy w dekoracji ścian i jest inspiracją dla całej branży, m.in. dzięki innowacyjności w rozwijaniu kategorii lameli ściennych i paneli tapicerowanych Mollis. STEGU jest rozpoznawalną marką europejską, która dysponuje jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących płytki dekoracyjne i elewacyjne na świecie. Oferuje swoim Klientom szeroką gamę okładzin ściennych i kamieni dekoracyjnych. Z małej firmy rodzinnej, pełnej energii i pasji tworzenia, stała się marką globalną, która nadal czerpie z tradycyjnych wartości i na nich opiera swój potencjał.

INNOVATIVE TECHNOLOGY – ID LOGISTICS POLSKA

ID LOGISTICS POLSKA S.A. to firma, która oferuje nowoczesne i innowacyjne technologicznie rozwiązania zastosowane w lokalizacjach magazynowych IDL obsługujących Klientów Retailowych oraz skrojone na miarę dla każdej dedykowanej lokalizacji Klienta. Taka unikatowość przekłada się bezpośrednio na wysoką jakość obsługi dystrybucyjnej. Rozwiązania w obszarze innowacyjnej technologii automatyki systemowej, zarządzania procesem, jak również dostosowane do nich umiejętności pracowników magazynowych i dystrybucyjnych, wpływają bezpośrednio na optymalizację całego procesu łańcucha dostaw dystrybucyjnych oraz obniżają znacznie koszty logistyczne Klientów.

INNOVATIVE TECHNOLOGY – Productive24

Productive24 to platforma do szybkiej budowy zaawansowanego oprogramowania na zamówienie w oparciu o technologię low-code. Zespół Productive24 cechuje duża elastyczność, a także wysokie zaangażowanie w szukanie optymalnych rozwiązań i możliwości automatyzacji procesów. Dzięki Productive24 transformacja cyfrowa procesu referencjonowania przeprowadzana jest w rekordowym tempie oraz przynosi korzyści w postaci: optymalizacji czasu SLA, poprawy: komunikacji, przepływu i jakości danych, zmniejszenia liczby e-maili wysyłanych ręcznie. W efekcie sieć stosuje jedną aplikację zamiast kilku. Dostępny w chmurze system zapewnia bezpieczeństwo danych i jest w pełni skalowalny.

INNOVATIVE TECHNOLOGY – Talkin’ Things

Talkin’ Things to polska firma będąca innowatorem i liderem technologicznym specjalizującym się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości znaczników RFID, które dostarcza do klientów w ponad 40 krajach, na 6 kontynentach. Pomagają one jej klientom uzyskać dostęp do szczegółowych danych o produktach lub fizycznych zasobach w celu zwiększenia wydajności procesów logistycznych i kontrolnych. Technologia przyczynia się do redukcji kosztów, wspomaga gospodarkę obiegu zamkniętego i stanowi platformę do wdrożenia unijnych certyfikatów pochodzenia produktu. Zakład Talkin’ Things dostarcza 1,3 miliarda znaczników rocznie, a dzięki inwestycjom skala ta cały czas rośnie.

SUSTAINABLE DEVELOPMENT & ESG – Hilton Foods Poland

Firma Hilton Foods to europejski lider w branży konfekcjonowania, porcjowania i pakowania świeżej żywności. Jako Partnera, wyróżnia ją praktyczne i bezkompromisowe spojrzenie na bezpieczeństwo i jakość żywności oraz zaangażowanie w budowę kultury bezpieczeństwa żywności. Firma posiada unikalne portfolio w zakresie żywności i łańcucha dostaw, wspierane przez zarządzanie kategoriami, oparte na wiedzy, i silne zaangażowanie w zobowiązania ESG.

Partnerzy Gali